Návštěvnost
Návštěvnost:
ONLINE:1
DNES:94
TÝDEN:396
CELKEM:120375
Od 1.8.2024 změna ceníku - poplatek za výběr termínu a ubytovací kapacity. Více pobyt/cenik/
Během pobytu v DLPP Boskovice je možné využít i psychologické péče v podobě individuální konzultace.
Povětšinou je náplní těchto setkání orientační zhodnocení mentální úrovně dítěte, tedy diagnostické posouzení toho, na jaké úrovni vývoje se dané dítě přibližně nachází. K tomu užíváme psychodiagnostickou metodu BSID–II (Bayley Scales of Infant and Toddler Develepment), kterou máme k dispozici od roku 2017. Tato metoda slouží k diagnostice mentálního a motorického vývoje dětí ve věku 1 – 42 měsíců a taktéž je možné pomocí ní zachytit i jistá specifika v chování dítěte. Cílem užití této metody je získat co nejaktuálnější obraz vývojové úrovně daného dítěte včetně jeho silných stránek i současných limitů, a následně tak specifičtěji vést případné intervence. S touto diagnostickou metodou pracuje PhDr. Veronika Koch Ondrová (psycholog), která je v této metodě odborně vyškolena v rámci certifikovaného kurzu Psychologické vývojové diagnostiky a nadále několikrát do roka dojíždí na supervizní setkání s PhDr. Krejčířovou a Mgr. Jahnovou (garanti kurzu).
Nově (v zimě 2019) léčebna pořídila další dvě návazné psychodiagnostické metody IDS-P (Inteligenční a vývojová škála pro předškolní děti) a IDS (Inteligenční a vývojová škála pro děti ve věku 5 -10 let) pro posouzení mentálního vývoje dětí v rozmezí od 3 do 10 let. Tímto se rozšíří možnost dlouhodobějšího sledování dítěte a také možnost práce s dětmi vyšších věkových kategorií.
I přesto, že v rámci psychologické péče užíváme výše uvedené diagnostické metody, primárním cílem těchto konzultací je především podpora rodiče, který se častokrát nachází v nelehké situaci. Zaměřujeme se na komplexní a multidisciplinární přístup, kdy psycholog, krom svého pohledu na dítě, přispívá i možností nabídnout rodičům ventilaci emocí spojených s diagnózou jejich dítěte a možností sdílet to, co jej aktuálně v péči o dítě nejvíce trápí. Tato jednorázová konzultace je pouze omezeným prostorem na to, aby došlo k zásadnějším změnám nebo objevení převratných řešení, proto si neklademe cíle psychoterapeutické, ale spíše podpůrné a poradenské. Často bývá součástí těchto individuálních konzultací právě výchovné poradenství, v rámci kterého se snažíme společně s rodičem najít vhodný přístup ke konkrétnímu dítěti. V případě potřeby pak může být rodiči doporučen i kontakt na pokračující péči u někoho s kolegů psychologů v místě bydliště.
Svátek má Denisa
Zítra má svátek Marie
Návštěvnost:
ONLINE:1
DNES:94
TÝDEN:396
CELKEM:120375